Kapat

Endemol Shine Türkiye’den beklenen yeni açıklama geldi

Anasayfa Haberler Endemol Shine Türkiye’den beklenen yeni açıklama geldi

10 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren yapım şirketi Endemol Shine Türkiye ayağının, Evlat Kokusu, Dayan Yüreğim ve Paramparça’nın oyuncuları ve set ekibinin ödemelerini yapmadığı yönünde haberlerle sarsılmış ve mağdur olan oyuncu ve set ekibi üyeleri birleşerek şirketi protesto etme kararı almıştı. Alacaklarını tahsil edemeyen çalışanlar dün yayınladıkları bir açıklama ile bir kez daha seslerini duyuracaklarını belirtmişlerdi.


Kaynak: Unzile Borcekli Instagram

Süreç bu noktada çok ciddi bir şekilde ilerlerken Endemol Shine Türkiye yönetiminden bir açıklama daha geldi.

“Endemol Shine Group olarak değişen sektör dinamiklerinin ışığında Türkiye’de yer alan yerel işletmeyi gözden geçirme çalışmalarını başlattık. Bu gözden geçirme sürecinde, Endemol Shine Türkiye yönetiminde pek çok ciddi sorun tespit ettik ve bu tespitler neticesinde CEO Gökhan Tatarer ile COO Hakan Eren’in görevlerine son verildi.

Endemol Shine Group bağımsız finans ve hukuk danışmanlarıyla birlikte Türkiye’de operasyonu devam eden şirketin bekleyen tüm borçlarının yerlerini bulabilmesi için ayrıntılı ve kapsamlı analizler yapmaktadır. Alacaklıların temsilcileriyle görüşmeler haftanın son günü (16 Haziran Cuma) itibarıyla başlayacaktır. Endemol Shine Türkiye’nin geciken ödemelerinin bazı kişiler üzerinde yarattığı etkinin bilincindeyiz ve bu problemi elimizden geldiğince hızla çözebilmek için çalışmaktayız. Bu süreç,  Endemol Shine Türkiye’nin süregelen işlerinin ayrıntılı olarak incelenmesini gerektirdiğinden planlanandan daha fazla vakit almakta olduğu için özür diliyoruz.
Önümüzdeki adımlarımız hakkında da duyurular yapmaya devam edeceğiz.
Saygılarımızla
Endemol Shine Group”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir