Kapat

O Diziyi İzledi Sonra Yaşamına Son Verdi

Anasayfa Haberler O Diziyi İzledi Sonra Yaşamına Son Verdi

Çernobil Nükleer Santrali’nde gerçekleşen patlama sonrasında temizlik çalışmalarına katılan 61 yaşındaki Nagashibay Zhusupov, HBO’nun Chernobyl (Çernobil) dizisini seyrettikten sonra intihar etti.
Uzun süredir gündemde olan ve bir anda en çok izlenen yapımlar arasında yerini alan Çernobil (Chernobyl) dizisini izleyen 61 yaşındaki Nagashibay Zhusupov diziyi izledikten sonra yaşamına son verdi.

Son dönemde çok tartışılan HBO dizisi Çernobil (Chernobyl) dünyaya yaşanan felaketi tekrar hatırlattı. Yaşanan felaketin acı hatıraları bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı. Çernobil Nükleer Santralindeki felaket sonrası temizliğe yardım eden 61 yaşındaki likidatör Nagashibay Zhusupov, Çernobil (Chernobyl) dizisini izledikten sonra kendisini ihmal ettiğini düşünmeye başladı. Bu acı hatıralarının soktuğu bunalım sonucunda intihar etmeye karar verdi.
Haber kaynağı Dailymail’ye göre; 61 yaşındaki Zhusupov, 1986 yılında yaşanan patlamadan sonra o zamanki mağdurlara sağlanan yararların hiç birinden faydalanamamış, karısı ve beş çocuğuyla birlikte küçük bir pansiyonun yatakhanesinde kalmaya mecbur edilmişti. Kazakistan Aktobe’deki beş katlı bir binanın çatı katına çıkıp atlayarak intihar eden Zhusupov olay yerinde yaşamını yitirdi.

Zhusupov’ın kızı Gaukhar babasının Çernobil (Chernobyl) dizisini göz yaşları içinde izlediğini yaşanan intihar olayının felaket sonrası kendisinin yetkililer tarafından ihmal edilmesinden kaynaklandığını belirtti.
Felaket sonrası olaydan zarar gören bir çok gazi ve aile hükümetlerden emekli maaşı aldı ve hatta bu maaşlar düzenli olarak arttı.

Kızı Gaukhar şunları söyledi: “Hepimiz Chernobyl dizisini izledik. Babamın gözlerinde, yaşadığı bütün bu acı anları hatırlatan diziyi izlerken göz yaşları vardı. Babam hükümetten istediği gibi bir desteği hiçbir zaman alamadı. Sağlıklarını feda eden diğer Çernobil kahramanları gibi devletten bir daire alma hayalini kurdu. Fakat onun hayali bir rüya olarak kaldı. Yine de tüm bu sorunlarına rağmen, her zaman yardımsever biri oldu. Sağlık sorunlarına rağmen torunlarıyla oynayacak kadar enerji doluydu. Böyle bir şeyin bizim başımıza geldiğine ve bir daha eve gelmeyeceğine inanamıyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir